O nas

Witamy na stronie naszej hodowli Ricusiowo*PL.

Jesteśmy małą, domowa hodowlą kotów rasy Maine Coon, mieszkamy na południowym zachodzie Polski blisko granicy z Czechami – w Głubczycach w województwie opolskim.

Nasze koty są zarejestrowane w stowarzyszeniu Cat Club Feniks, należącym do organizacji Felis Polonia (FPL). FPL znajduje się pod patronatem FIFe – największej Międzynarodowej Federacji Felinologicznej na świecie.

Miłość do kotów rozpoczęła się w 2004r. od kociaka rasy Rosyjski Niebieski, potem zakochalismy się w Maine Coon’ach. Urzekła nas ich wielkość, dostojny wygląd, surowe spojrzenie, cudowny i łagodny charakter.

Jako pierwszy Maine Coon przybył do nas czarny kocurek Gollum Silvi-Cola*PL i tak zaczęła się fascynacja tą największą rasą. Po niedługim czasie do Golluma dołączył jego rodzony braciszek Gwindor, czarny dymny z białym.

Nasze koty nie wychodzą na zewnątrz – mają dla siebie duży, dobrze zabezpieczony balkon na którym uwielbiają przesiadywać i podziwiać świat.

Koty u nas są pełnoprawnymi członkami rodziny, są przez nas kochane, rozpieszczane i przebywają cały czas z nami. Cieszy nas każda chwila z nimi spędzona. Obdarzamy je ogromną miłością, a one ją rozumieją i odwzajemniają.

Opiekę weterynaryjną nad naszą hodowlą sprawuje lekarz weterynarii Krzysztof Grochalski.

Better Tag Cloud